Wykład w ASJ - METAMORFOZY- 26.02.2015

Walentynkowy spacer Nordic Walking
Walentynkowy spacer w piękną pogodę i w miłym towarzystwie.

O finansach w bibliotece
Projekt: W poszukiwaniu źródeł - organizacja warsztatów, konkursu i wystawyW Bibliotece w Stryszowie  były prowadzone zajęcia w ramach realizacji trzeciej edycji projektu „O finansach w bibliotece”, prowadzonego przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Projekt był realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.
Kurs był skierowany do osób po 50. roku życia. Składał się z pięciu spotkań, podczas których uczestnicy odkrywali tajniki wiedzy ekonomicznej.

Zagadnienia poruszane w trakcie spotkań:
1.Jak racjonalnie gospodarować domowym budżetem? Planowanie wydatków. Kupowanie przez Internet, zasady bezpieczeństwa, prawa konsumenta.
2.Bank przez Internet – jak założyć e-konto i robić przelewy przez Internet? Jak wybrać najlepsze konto, gdzie sprawdzić opłaty za konto.
3.Kredyty, lokaty i karty – jak wybrać najkorzystniejszą ofertę bankową? Gdzie sprawdzić bank, któremu powierzamy pieniądze.
4.Jak wybrać polisę ubezpieczeniową? Kiedy jest potrzebna? Odwrócona hipoteka, dożywotnia renta czy to bezpieczne?
5. Bank centralny a inne banki – czy stopy procentowe mają wpływ na nasz budżet domowy? Nowe zabezpieczenia polskich banknotów. Korzyści i obawy związane z wejściem Polski do strefy euro.

Wiedza pozyskana na szkoleniu umożliwi uczestnikom lepiej zarządzać swoimi finansami, a nade wszystko pozwoli nie dać się oszukać firmom sektora finansowego.

Zagadnienia poruszane w trakcie spotkań:

Walentynkowy Konkurs Recytatorski

Wykład w ASJ - 05.02.2015