Niech czas niesie przygodę!
W dniu 17.09.2018 r. odbyło się spotkanie z panem Krzysztofem Petkiem - autorem książek sensacyjno - przygodowych dla dzieci i młodzieży. Podczas spotkania pisarz opowiedział o reportażach robionych w różnych stronach świata, o zdobywaniu wiedzy, ciągłej nauce i fascynacji światem, pokazał zdjęcia z wypraw. Penetracja puszczy amazońskiej, Syberii i Kamczatki pozwala autorowi umieścić akcję książek w autentycznych miejscach i zapoznać
czytelnika z realnym życiem dalekich kultur. Na zakończenie pisarz pokazał również elementy samoobrony, w których szkoli młodych ludzi. Spotkanie zorganizowane zostało w ramach projektu: Wybieram bibliotekę -10 rzeczy do zrobienia w bibliotece. Projekt jest dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z programu "Partnerstwo dla książki.