REGULAMIN KONKURSU KOLĘDA-PASTORAŁKA

Konkurs adresowany jest do przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy Stryszów.

Zadaniem uczestników jest wykonanie i przesłanie nagrania dowolnie wybranej kolędy lub pastorałki, w jednej z poniższych form:

• śpiew solowy a cappella,
  • śpiew solowy z akompaniamentem instrumentalnym (akompaniament własny lub towarzyszący akompaniator),
  • śpiew solowy z podkładem muzycznym,
  • gra na instrumencie.

Konkurs zostanie przeprowadzony w następujących kategoriach:

• Kolęda lub pastorałka zagrana na instrumencie
  • Kolęda lub pastorałka zaśpiewana z podziałem na 5 grup wiekowych:
    1. przedszkolaki (w konkursie mogą wziąć udział 4 przedszkolaki z jednej placówki)
    2. uczniowie klasy “0”
    3. uczniowie klas I-III
    4. uczniowie klas IV-VI
    5. uczniowie klasy VII-VIII

Każdy uczestnik konkursu może wykonać tylko jedną prezentację.

Nagrania należy przesłać  do GOK Stronie na adres e-mail: instruktor@gokstryszow.pl w tytule wiadomości wpisując: imię i nazwisko wykonawcy, klasę i szkołę.

Nagrania prosimy nadsyłać do GOK  do dnia  02.02.2021r.

Występy oceni jury powołane przez Organizatora.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 05.02.2021r.

Wyniki zostaną umieszczone na stronie internetowej GOK-u: www.gokstryszow.pl i na profilu facebook: Gminny Ośrodek Kultury w Stryszowie.

Nagrodzeni otrzymają dyplomy i nagrody, które zostaną przekazane do szkół.

Więcej informacji pod numerem telefonu (033) 8797 479.

Postanowienia końcowe:

• uczestnictwo w konkursie jest równoznaczne z wyrażeniem zgody przez rodzica/opiekuna prawnego na publikację imion i nazwisk uczestników konkursu oraz nazwy szkoły, do której uczęszczają na stronie internetowej i profilu facebook GOK-u
  • przesłanie w terminie nagrań spełniających warunki konkursu oznacza akceptację przez uczestnika „Regulaminu konkursu”.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU!!!

Zdjęćie desru - Malinowa CHmurka

Witam wszystkich serdecznie na Kąciku Kulinarnym Zosi Samosi! Dzisiaj przygotujemy pyszny deser o nazwie “Malinowa Chmurka”.

Do przygotowania deseru potrzebne nam będą następujące składniki:

Produkty potrzebne do zrobienia deseru Malinowa Chmurka - ciastka, płatki migdałowe, cukier mus malinowy
  • 500 ml śmietany 30%
  • 2 łyżeczki cukru pudru
  • 2 łyżeczki cukru waniliowego
  • 300 g dżemu malinowego
  • 90 g herbatników
  • garść płatków migdałowych.

Przygotowanie

Mikser ubijający śmietanę

Schłodzoną śmietanę ubij na sztywno.

Mikser i miska z ubitą śmietaną

Pod koniec ubijania dodaj do śmietany cukier puder i cukier waniliowy.

pokryszone ciastka

Przygotuj 6 szklanek i pokrusz do każdej po kilka herbatników.

Trz szklanki z pokryszonymi ciastkami i nałożonym musem malinowym

Kolejna warstwa to dżem malinowy.

Szklanki z deserem

Na koniec nałóż bitą śmietanę (możesz za pomocą szprycy).

Trzy szklanki z deserem "Malinowa CHmurka"

Wierzch posyp płatkami migdałowymi

Deser jest już gotowy!

Smacznego!

Projektowanie graficzne

Wystartowaliśmy!!!

12 stycznia 2021 roku rozpoczęliśmy zajęcia “Projektowanie graficzne z wykorzystaniem aplikacji cyfrowych”, które odbywają się w ramach projektu “Sieć na kulturę w podregionie oświęcimskim”. W ramach tych zajęć uczestnicy będą uczyć się projektowania graficznego wykorzystując popularne narzędzia online do pozyskiwania i obróbki grafik i zdjęć, jak również ich przechowywania. Zdobędą też umiejętności związane z projektowaniem wizualnym popularnych form wykorzystywanych online.

Plakat informacyjny o warsztatach "Projektowanie graficzne z wykorzystaniem aplikacji cyfrowych" start 12 stycznia 2020 godzina 15:15