Napis "mayday od nowa" na fioletowym tle

Gminny Ośrodek Kultury w Stryszowie z/s w Stroniu serdecznie zaprasza na wyjazd do Teatru Bagatela w Krakowie na spektakl “Mayday od Nowa” w dniu 30.09.2022r.

Wyjazd o godz. 17:15 z Łękawicy (parking obok szkoły).

Koszt: Bilet normalny 115 zł, Bilet ulgowy 85 zł. W cenie biletu: transport i wejście do teatru.

Zgłoszenia oraz płatność do 09.09.2022r.

Więcej informacji pod nr tel. 33 879 74 79

W dniu 22 września 2022 roku wraz z Seniorami wyruszyliśmy w ramach inauguracji roku akademickiego do Krakowa Płaszowa. W czasie spaceru po terenie gdzie w czasie II wojny światowej mieścił się Obóz Koncentracyjny Plaszow poznawaliśmy historię tego miejsca. Towarzyszący nam Przewodnik prowadząc nas ścieżkami i ulicami, gdzie w latach 1942-1944 stały baraki mieszkalne i inne zabudowania należące do Obozu, opowiadał historie zebrane od więźniów – bezpośrednich świadków obozowego życia i rozgrywających się tam tragedii.

Serdecznie zapraszamy na Lekcje gry na instrumentach. Lekcje te umożliwiają rozwój umysłowy oraz emocjonalny. Dają możliwość nauki gry na instrumentach: pianino, gitara.

Muzyka odgrywa ważną rolę w życiu każdego człowieka. Kształtuje poczucie rytmu oraz wyobraźnię wzbogacając słownictwo i poprawną wymowę.

Zajęcia gry na instrumentach odbywają się we wtorki w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury w Stroniu. Godziny zajęć ustalane są indywidualnie z instruktorami. W przypadku dużej liczby chętnych zostanie ustalony nowy termin, ze względu na nowego instruktora.

Prowadzący:

pianino, gitara – Mariusz Świetlik

Opłata – 45 zł za lekcję.

Zapisy pod nr tel. 33 879 74 79 lub adres e-mail: instruktor@gokstryszow.pl

Dyskusyjny Klub Książki

W dniu 21 września odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem rozmawialiśmy o książce Massimo Gramelliniego “Niech ci się coś pięknego przyśni”. To książka o wpływie przeżytej traumy w dzieciństwie na dalsze życie bohatera z wątkami autobiograficznymi. Książka jest naszpikowana wieloma zdaniami, które mogą stać się naszym mottem. A oto mała próbka: “Gdyby to znak rozpoznawczy przegranych. W życiu stajemy się wielcy mimo że.”

Następne spotkanie klubu odbędzie się 19 października o godz. 15.00. W roli głównej wystąpi tym razem książka Agnieszki Lingas-Łaniewskiej “Kolacja z Tiffanym”. Już dziś serdecznie zapraszamy