Zapraszamy Państwa do obejrzenia filmiku zrealizowanego latem w GOKu w ramach warsztatów filmowych, które były elementem projektu “Stryszowskie legendy zamknięte w teatrze kukiełkowym” sfinansowanego przez Fundację ORLEN. Pod opieką instruktora Jarosława Leskiego uczestnicy poznawali tajniki kręcenia filmu. Powstały film dokumentuje większość działań projektowych: poznawanie naszej okolicy i jej historii, tworzenie spektaklu kukiełkowego z Panią Moniką Filipowicz, wykonywanie kukiełek oraz kończącą projekt premierę teatrzyku.

Film dostępny na Facebooku

Zdjęcie figury Jezusa Ukrzyżowanego

Zapraszamy Państwa do obejrzenia wirtualnej wystawy “Święci w naszych domach”.
Większość eksponatów, które zobaczycie Państwo w naszej prezentacji pewnie znajdziecie również wokół siebie lub skojarzycie z domów rodziców czy też dziadków.

Plakat informujący o konkursie "Cztery pory roku - jesień"

Gminny Ośrodek Kultury w Stryszowie z/s w Stroniu zaprasza do udziału w konkursie literackim “Cztery Pory Roku – Jesień”

REGULAMIN

1. Konkurs literacki „Cztery Pory Roku – Jesień” jest adresowany do uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy Stryszów.
  1. Uczestnik przygotowuje wiersz i przesyła w formie załącznika – preferowana czcionka Times New Roman, rozmiar 14, odstępy między wierszami 1,5. Pod utworem powinny być umieszczone informacje o autorze: imię i nazwisko, wiek (klasa), szkoła.
  1. Temat: JESIEŃ.
  1. Kategorie wiekowe:
    • uczniowie klas „0”
    • uczniowie klas I–III
    • uczniowie klas IV–VI
    • uczniowie klasy VII-VIII.
  1. Ze względu na obecną sytuację zagrożenia epidemiologicznego, wiersze należy przesłać drogą elektroniczną na adres e-mail: instruktor@gokstryszow.pl do dnia 09.12.2020r.
  1. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 12.2020r. Wyniki zostaną umieszczone na stronie internetowej GOK-u: www.gokstryszow.pl i na profilu facebook: Gminny Ośrodek Kultury w Stryszowie.
  1. Autorzy nagrodzonych prac otrzymają dyplomy i nagrody, które zostaną dostarczone do szkół.
  1. Postanowienia końcowe:
  • uczestnictwo w konkursie jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na publikację imion i nazwisk uczestników konkursu oraz nazwy szkoły, do której uczęszczają na stronie internetowej i profilu facebook GOK-u wysłanie w terminie prac spełniających warunki konkursu oznacza akceptację przez uczestnika „Regulaminu konkursu”