W czwartek Bibliotekę Publiczną w Stroniu odwiedziły przedszkolaki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Stroniu.  Najmłodsi zapoznali się z księgozbiorem dla dzieci, poznały zasady wypożyczania książek, dowiedziały się jak należy dbać o książki i zostały zaproszone do uczestnictwa w projekcie Mała Książka Wielki Człowiek.

W pomieszczeniu biblioteki publicznej przed regałami stoi dziewięć dzieci, przed nimi siedzi sześć dzieci. Wszyscy trzymają w rękach papierowe zakładki do książek. Za nimi stoi pani przedszkolanka oraz pani bibliotekarka.
W pomieszczeniu biblioteki publicznej przed regałami stoją dzieci z zerówki, które trzymają w rękach kolorowe kartki tworzące napis „Biblioteka”.
Na podłodze przed regałem z książkami siedzi chłopczyk, który ogląda książeczkę.
W pomieszczeniu biblioteki publicznej, wokół stołu stoją dzieci z grupy pięciolatków, które oglądają rozłożone na stole książeczki.