Gminny Ośrodek Kultury w Stryszowie z/s w Stroniu zaprasza na premierę widowiska teatralnego „Lilije” Adama Mickiewicza, która odbędzie się w Dworze w Stryszowie w dniu 06.11.2022 r. o godz. 18.00 i 19.30. Wydarzenie powstało w ramach zadania „Zaskoczymy Mickiewicza- Ballady i romanse w gminie Stryszów” z myślą o przypadającej 200 rocznicy wydania „Ballad i romansów” A. Mickiewicza. W spektaklu u boku profesjonalnych aktorów zagrają amatorzy – młodzi i seniorzy. Na scenie spotkają się różne pokolenia, które wspólnie odtworzą dzieło polskiej literatury romantycznej. Stary dwór stworzy wspaniałą scenerię dla zjawisk nadprzyrodzonych. Oprawę muzyczną stanowić będą kompozycje z epoki romantyzmu. Widownia będzie miała możliwość obserwowania aktorów z różnych perspektyw.
Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, prosimy o potwierdzenie przybycia oraz wybór godziny spektaklu do dnia 28.10.2022 r. pod nr telefonu 338797479 lub e-mail.: bibstronie@gokstryszow.pl

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzący z Funduszu Promocji Kultury”.

Spektakl bierze udział w akcji „Narodowe Czytanie.